گودال اسرار آمیز سیبری

گودال اسرار آمیز سیبری

- درگوناگون
2639
1
aw5ydwjorpibzbrol7gv

نام سیبری از واژه سیبیر در یکی از گویش‌های زبان مغولی گرفته شده و به معنی «سرزمین خفته» است.

سیبری یا سیبریه ، نام سرزمینی بسیار گسترده در بخش آسیایی روسیه است. این منطقه یک دوازدهم سطح کره زمین و ۶۰ درصد خاک اتحاد جماهیر شوروی را تشکیل می‌دهد. سیبری از رشته‌کوه اورال به سوی شرق امتداد یافته و تا اقیانوس آرام می‌رسد . از سوی شمال به اقیانوس منجمد شمالی و از جنوب به تپه‌های شمال و مرکز قزاقستان و مرزهای مغولستان و چین محدود می‌گردد. مساحت سیبری ۱۲۸۰۰۰۰۰ کیلومتر مربع است و ۴۰ میلیون نفر سکنه دارد. ، از اینجا می توان گستردگی و بی انتها بودن این سرزمین را به خوبی متوجه شد .

همچنین سبیری گذشته مرموزی نیز داشته که به لحاظ وسعت آن ، اثبات وجود یا عدم وجود چیزی در آن غیر ممکن می نماید . دانشمندان زیادی تا به حال قسمتهای مختلفی از این سرزمین پهناور را مورد کند و کاو قرار داده اند . می توان گفت ، آن میزان که بشر در ماه و سیارات دیگر به جستجو پرداخته یک دهم آن را فقط به سبیری اختصاص داده است .

مناطق وسیع پوشیده شده از توندرا و درختان سر به فلک کشیده و صحرای خشک و بی آب و علف و یخ زده ، بسیاری از مناطق سبیری را به مکانی متروک و غیر قابل سکونت برای بشر بدل کرده است .

اما چیزی که در ادامه به آن می پردازیم کشفی جالب و ماورالطبیعه است که توسط عده ای از دانشمندان زمین شناس در سالهای دور در سیبری انجام گرفته . از زمان و تارخ دقیق آن و اینکه تا چه اندازه به واقعیت نزدیک است سند و مدرکی در دست نیست اما چیزی که در فیلم مشاهده خواهید کرد و در ادامه خواهید شنید خود ، یکی از اسرار ماورالطبیعه بر روی زمین است . که حداقل از لحاظ علمی و زمین شناسی وجود این چنین مکانهایی در زیر زمین دور از انتظار نیست .

توجه :

اصواتی را که در این ویدئو خواهید شنید بسیار آزار دهنده است .

 

 

ترجمه نوشتار کلیپ :

در قسمت دورافتاده ای از سیبری یک تیم از دانشمندان گودالی عمیق به سمت پوسته زمین حفر کردند

هنگامی که به عمق 14.4 کیلومتریپوسته زمین رسیدند ، سرانجام مته حفاری وارد یک فضای وسیع و خالی شد که حرارتی بالغ بر 2000 درجه سانتیگراد را نشان میداد .

اما ، این فقط داستان یک گودال نیست !

ماجرای جیغ و صداهای عجیب و غریبیست  که از پایین این گودال به گوش می رسد .

دانشمندان تصمیم گرفتند یک ظبط صوت را به مته متصل و آن را به داخل گودال بفرستند تا بفهمند واقعا چه چیزی درجریان است !

 

1 نظر

  1. علي رضا

    سلام.خواهشا قضیه سقوط شهاب سنگ(یا یوفو)در ایران{که یک کشاورز مثلا شهاب سنگ رو پیدا کرد} را پیگری کنید.

گذاشتن یک جواب

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *